FB cover Meistripäevad
Ajarännak viikingiaega koos põliste oskuste meistritega! Põnevaid tegevusi jagub kogu perele.

VIIKINGITE MEISTRIPÄEVAD

23.–24. juulil kell 11–17 Asva Viikingiküla linnusehoovis

♦ VIIKINGITE MAITSED JA RÜÜPED
Nooda talu Mare ehk emand Kärmes pakub sulle mekkida ja rüübata vanu viikingitoite ja -jooke ning vürtsitab seda kõike mahlakate lugudega tolleagsetest toidukommetest.

♦ SEPATÖÖ JA METALLIVALU
Seppade Kristjani ja Kauri juhendamisel saad meie uues sepikojas katsetada viikingite sepatööd ja metallivalu ning sepistada endale mälestuseks viikingiehte.

♦ VIIKINGITE TRADITSIOONILINE NÕELKUDUMINE
Käsitöömeister Vaike Treiberg tutvustab, kuidas ja millest valmisid viikingite rõivad ning saad isegi põlist nõelkudumist katsetada ning endale miskit kena mälestuseks valmistada.

♦ RONDO DANZANTE VANAAJA TANTSUD
Laupäeval, 24. juulil kell 13 ja 14.30 saad linnuseõuel nautida Kuressaare ajaloolise tantsu ansambli Rondo Danzante kauneid tantse ning emandatega koos sajandite taguste muusikarütmide saatel jalga keerutada.

♦ VIIKINGIPAAT ORM, MERELOOD ja PÕHJALA SAAGAD
Noor viiking Sten saabub meite linnusehoovi tõelise viikingi kombel ehtsa meresõiduki Ormiga, mille ta on vanade viikingipaatide eeskujul päris ise ehitanud. Koos oma emaga avab ta viikingite põnevat ajalugu, jutustab saagasid ja ootab sind viikingite käevõrude valmistamise töötuppa.

♦ EMANDAKOJA TARKUSED, MÄNGUD JA TEATER
Emandad Kärmes ja Helmes kutsuvad sind kaasa retkele kaugesse Asva pronksiaega, et uudistada siinset ajalugu kuni viikingiajani välja. Õpime viikingitarkusi, mängime vanu mänge, meisterdame ja seikleme! 
Koos lastega harutame lahti ka ühe vahva teatriloo Salme Mõõgapoisist ja Asva Odratüdrukust.

♦ NÕIAKOJA MAAGIA
Nõiakojas saad lähemalt kuulda teadjanaise olulisusest ja rollist nii viikingiajal kui tänapäeval. Meie oma teadjanaise juhendamisel saad endale väega kaitseesemeks kaasa valmistada võlusule ja väenuku.

♦ SUUDLUS LÄBI RAAGUS SÕNADE – MAARJA, MATVERE, RANNAP
Meistripäevade lõppakordiks on kaunis suveõhtukontsert viikingilinnuse laval koos legendaarsete Ruja lauludega laupäeval, 24. juulil kell 20. 
Osta kontserdipilet siit: https://bit.ly/3i3kTs8

 
  • Sissepääs Viikingite meistripäevadele Asva Viikingiküla piletiga (5 €).
  • Lisaks ootavad sind seikluspark, looma-linnupere ja palju muud põnevat!
 
***
Meistrite õpitubasid toetab Eesti Rahvakultuuri Keskuse regionaalse kultuuritegevuse meede.